gynekolog

11. května 2008 v 22:34 |  Klukům vstup zakázán!
Kdo je to gynekolog?

Gynekolog je lékař se specializací na ženské pohlavní orgány a vše,co se nějakým způsobem týká sexu.Většinou dohlíží i na průběh těhotenství a je přátomen u porodu.


Jak si vybrat toho SPRÁVNÉHO DOKTORA?
Nejlepší je,když o tip na lélaře požádáš maminku,sestru nebo kamarádku,které už svího gynekologa mají a jsou sním spokojené.Samozřejmě je jen na tobě,zda se rozhodneš pro doktora či doktorku.
Důležité je ,abys před ním mohla mluvit absolutně otevřeně.Pokud se ti stane,že se v jeho přátomnosti nebudeš cítit dobře,měla bys vyhledat jiného lékaře.
A jak poznáš toho pravého?měl by ti ochotně odpovídat na všechny zvídavé dotazy a věnovat ti maximální možnou péči.Měl by být ohledouplný a měl by se pokusit zbavit tě strachu a studu a ne na tebe uý zlomyslně mávat nějakým záhadným nástrojem. :-) Pokud gynekologa ještě nemáš nebo ho chceš změnit,mrkni například na: www.zenaawyeth.cz/lekariaordinace.html


Kdy se POPRVÉ ODHODLAT?
Nejčastěji a bezpodmíněšnou příčinou návštěvy gynekologa bývá výtok,bolestí v podbříšku nebo nepravidelné krvácení.Kdy ale jít na první vyšetření,když žádné takové problémy nemáš?
-Je ti 18 a ještě jsi na gynekologickém vyšetření nebyla
-Je ti 16 a ještě jsi nedostala menstruaci
-Chceš začít sexuálně žít a potřebuješ se poradit o vhodné antikoncepci.
-Domníváš se že jsi v jiném stavu
-Stala ses obětí sexuálního útoku!


Podpora V ČEKÁRNĚ
Pokud ti to psychicky pomůže,není jediný důvod k tomu,proč si s sebou na vyšetření nevzít třeba mámu,kamarádku nebo svého kluka:)
O tom,kam až s tebou půjdou,rozhoduješ také jen ty:mohou zůstat sedět v čekárně,anebo s tebou jít až do rodinace.

Krok za KROKEM
1.Svlíkačka:
U většiny gynekologů tě sestra nejdříve pošle do převlékárny a požádá tě,aby ses připravila na klasické vyšetření.Má tím na mysli,že se částečně svlékneš.Vrchní díl oblečení si klidně nech,ostatní půjde dolů.Pokud ti lékař bude chtít vyšetřit také prsa,svlékneš si prádlo až v ordinaci a hned po vyšetření si ho můžeš zase obléknout.K lékaři pak obvykle vcházíš dveřmi,které vedou přímo do ordinace.

RADA NAD ZLATO:pokud na prohlídku ke gynekologovi vyratíš v kalhotách ,absolvuješ vyšetření v ordinaci s holým zadečkem.Proto ti doporučejeme vzít si raději delší sukni,kterou na vyšetření stačí jen vyhrnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama